KĀPĒC NOVECO ĀDA?

„Viņai tā ir iedzimtība…” bieži es dzirdu no cilvēkiem par vienu no manām paziņām. Drīz viņai būs 30, bet viņas āda izskatās tā, it kā viņai joprojām būtu18.

Zināms, ka daudzi no mums uzskata, ka par novecošanās procesiem atbild ģenētiskā nosliece. Ne reti sieviešu sarunās var dzirdēt piemēram, ka dienvidu sievietes noveco ātrāk.

Un te ir maksimāli skaidrs, ka ģenētika tiešām ietekmē to, cik jauni mēs izskatāmies un tas jau sen ir zinātniski pierādīts.

Paskatieties uz saviem vecākiem, viņi kopā radīja jūsu ģenētisko struktūru un daudzas savas raksturīgās iezīmes jūs mantojāt tieši no viņiem. Tajā skaitā arī ādas tipu.

 

Tomēr interesanti ir tas!

Jūsu gēni – tas ir tikai 10-20% no visa novecošanās procesa.

Neticami, bet 80%-90% - ir ārējo faktoru ietekmē. Ultravioletie stari, smēķēšana, alkohols un pat ekoloģija. Tas viss ietekmē to, kā jūtas mūsu āda. Protams jāpievērš uzmanība tam ko mēs ēdam. Ātrās ēdināšanas ēdieni un līdzīgi neveselīgi ēdieni, nemaz nepalīdz cīņā ar grumbām.

Un ja vecākus mēs neizvēlamies, tad pārējo kā likums varam ietekmēt.

1. Izvairieties no UV staru ietekmes, lietojiet saules aizsardzības krēmus (tas ir nopietnāk,   nekā     daudzi uzskata).


2. Mitriniet savu ādu.


3. Pareizi tīriet ādu no taukiem un netīrumiem.


4. Noņemiet atmirušo šūnu kārtu, tas ļaus kopšanas līdzekļiem dziļāk tikt ādā.


5. Lietojiet līdzekļus, kuri stimulē ādas šūnu atjaunošanos, tie samazinās acīmredzamas novecošanās pazīmes.


6. Un protams pareizi lietojiet uzturu, dzeriet vairāk ūdeni (mazāk alkoholu). Nodarbojieties ar sportu vai vienkārši vairāk   kustaties.

Un tā.

Kaut arī novecošanās atkarīga no gēniem, tomēr pārsvarā šo procesu mēs ietekmējam paši. Lai āda būtu vesela un jauna, par to ir jārūpējas un tad drīzumā apkārtējie brīnīsies par gūtajiem rezultātiem.

2 Comments

  • Avatar
   Ligija
   apr 19, 2018

   Labdien, sakiet , vai ir kādas iespējas kaut ko darīt ar grumbiņām, ja tas jau sāka paradīties 23 gadu vecumā uz pieres un mutes deguna apvidū?

  • Avatar
   Paula
   sep 28, 2018

   Nevar aizmirst par speciāliem vingrinājumiem, kas palīdz ādai zem zoda un pieres, un mutes kaktiņu ādai palikt tik pat elastīgai kā agrāk

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code
яндекс.ћетрика